کابل آلومینیوم

کابل آلومینیوم در صنایع مختلف عملکردهای متفاوتی داشته، تنوع این نوع از کابل‌ها بسیار بالا بوده و دارای کیفیت بالایی هستند. همچنین داشتن ویژگی‌های خاصی مانند سبک بودن کابل‌های آلومینیوم امکان استفاده در اکثر محیط‌ها را ممکن کرده است. از طرفی وجود برندهای متعددی که به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع کابل‌های آلومینیومی فعالیت می‌کنند سبب شده است تا امکان دسترسی به انواع کابل‌ها به راحتی امکان‌پذیر باشد. در نتیجه با استفاده از کابل آلومینیوم امکان پیشبرد بسیاری از پروژه‌ها در صنایع مختلف به راحتی امکان‌پذیر می‌شود. همان‌گونه که می‌دانید کابل‌ها جزو مهم‌ترین گزینه‌ها در انتقال جریان برق به حساب می‌آیند و دارای اهمیت فوق‌العاده بالایی هستند. با توجه به اینکه رسانایی آلومینیوم در مقایسه با فلزات دیگر زیاد است و قیمت مناسب‌تری هم دارد، به همین دلیل در تولید کابل‌هایی که جهت انتقال جریان برق مورد استفاده قرار می‌گیرند اکثراً از آلومینیوم استفاده می‌شود.

در صورت کلی می‌توان گفت که کابل‌های آلومینیومی کاربردهای بسیار زیادی هنگام منتقل کردن جریان برق دارند و از طرفی امکان تحمل فشارهای ضعیف تا فشار قوی به راحتی در کابل‌های آلومینیوم امکان‌پذیر است. همچنین ساختار کابل آلومینیوم و کیفیت آن سبب شده است تا در مقایسه با سایر کابل‌ها، بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. کابل آلومینیوم از سه قسمت اصلی رسانا، عایق و پوسته درست شده است که میزان رسانایی این کابل در شبکه‌های انتقال و توزیع برق بسیار مناسب بوده و با استفاده از این محصول عملکردی عالی را می‌توان دریافت کرد. همچنین کابل‌های آلومینیومی ضریب انبساط حرارتی زیادی دارند، در صورت زیادتر شدن دما کابل‌ها منبسط می‌شوند و در هنگام کاهش دما هم منقبض می‌گردند و طول کابل‌ها کمتر می‌گردد. همچنین وزن سبک این کابل‌ها سبب شده است تا امکان نصب و جابجایی آن‌ها به راحتی امکان‌پذیر باشد.

انواع کابل آلومینیوم

قیمت کابل آلومینیوم

رنج قیمت کابل‌های آلومینیومی بسیار متنوع بوده و افراد برحسب نیاز خود می‌توانند به گزینه‌های متفاوت دسترسی پیدا کنند. موارد مختلفی می‌توانند در قیمت نهایی محصول تأثیرگذار باشند، برای مثال هادی سیم‌ها که معمولاً از جنس مس یا آلومینیوم هستند در افزایش قیمت محصولات تأثیر مستقیمی دارند. همچنین نوع روکش‌هایی که در کابل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند متفاوت بوده و می‌تواند در قیمت نهایی محصول تأثیرگذار باشد. از طرفی اندازه کابل، مقدار مواد مصرفی و نوع کاربرد کابل‌ها جزو موارد دیگر تأثیرگذار در قیمت محصول هستند و برند تولیدکننده کابل هم می‌تواند در قیمت نهایی محصول تأثیرگذار باشد. توجه داشته باشید که معمولاً قیمت محصولات در فروشگاه‌های موجود در سطح شهر در مقایسه با فروشگاه‌های آنلاین بیشتر است. چون میزان هزینه‌های جانبی در فروشگاه‌های موجود در سطح شهر زیاد بوده و اکثر فروشندگان، اقدام به افزایش قیمت محصولات می‌کنند.

·········································································

🔔 سیم و کابل خراسان افشارنژاد از قدیمی ترین و برترین برندهای سیم و کابل 🔔

························································

کاربرد کابل آلومینیوم

کابل آلومینیوم کاربردهای مختلفی در صنایع گوناگون دارد، در زمان خرید آن حتماً باید کاربرد آن را به صورت دقیق بدانید و سپس اقدام به خرید کنید. برای مثال میزان تحمل فشارهای ضعیف، متوسط و قوی از طریق مدل‌های مختلف کابل‌های آلومینیومی امکان‌پذیر است و هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی بوده و مناسب استفاده در مکان‌های متفاوت هستند. همچنین کابل‌های آلومینیومی مختلف، انعطاف‌پذیری متفاوتی دارند و وزن آن‌ها متفاوت است، در نتیجه باید هنگام خرید محصول نهایت توجه را داشته باشید. برای مثال از رایج‌ترین کاربردهای کابل برق آلومینیوم می‌توان به منتقل کردن جریان برق اشاره کرد که اکثراً از این کابل‌ها در ساختمان‌سازی، توزیع برق و نیروگاه‌ها استفاده می‌گردد و یا می‌توان از کابل‌های آلومینیومی با فشار متوسط در نیروگاه‌ها، تابلو برق‌ها، ساختمان‌های صنعتی و… استفاده نمود.

از طرفی با توجه به اینکه بحث طراحی و تولید کابل‌های با فشار متوسط و فشار بالا بر حسب استانداردهای خاص انجام می‌شود و با مدنظر قرار دادن این موضوع که هر کدام دارای تعداد رشته‌های متفاوت می‌باشند، در نتیجه سطح مقطع کابل‌ها هم متفاوت از هم هستند. پس از یک نوع کابل نمی‌توان در محل‌های متفاوت استفاده نمود و برای خرید بهترین گزینه بهتر است؛ نیازها و خواسته‌های خود را به عرضه‌کنندگان انتقال دهید در این حالت آن‌ها بهترین گزینه را برای استفاده به شما معرفی خواهند کرد.

کاربردکابل آلومینیومی

انواع کابل آلومینیوم

جهت انتخاب بهترین گزینه حتماً باید در ابتدا با انواع کابل‌های آلومینیومی آشنا شوید و اطلاعات کاملی را در رابطه با جزئیات و ویژگی‌های این کابل‌ها داشته باشید. در برخی مواقع مشاهده می‌شود که برندهای مختلف یک نوع کابل را ممکن است با متدهای گوناگون و ویژگی‌های مختلف تولید کنند، در نتیجه کسب اطلاعات دقیق‌تر می‌تواند شما را در خرید محصول بهتر یاری کند. کابل‌های آلومینیومی قیمت پایین‌تری را در مقایسه با کابل‌های مسی دارند و امکان نصب راحت‌تری دارند، همچنین سرعت انتقال بیشتری در مقایسه با کابل‌های مسی دارند، در نتیجه در محیط‌های گسترده به راحتی می‌توان از کابل‌های آلومینیومی استفاده نمود.

از طرفی تعداد رشته‌های استفاده شده در مدل‌های مختلف کابل‌های آلومینیومی هم متفاوت بوده و قیمت‌های مختلفی دارند و مهم‌تر از همه این که حداکثر ولتاژ قابل انتقال در کابل‌های مختلف متفاوت بوده و در نتیجه شما باید با بررسی جزئیات به صورت دقیق‌تر اقدام به خرید نمایید. در نظر داشته باشید که هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با خرید انواع کابل‌های آلومینیومی وجود ندارد و تمام افراد از هر جای ایران به راحتی می‌توانند به یکی از مراکز عرضه معتبر ارتباط برقرار کرده و به صورت مطمئن اقدام به خرید کنند.


🔶🔶🔶 لیست قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد 🔶🔶🔶


کابل آلومینیوم زمینی

کابل آلومینیوم زمینی بهترین گزینه جهت استفاده در پروژه‌هایی است که باید کابل‌ها از زیر زمین منتقل گردند. در صورت کلی این کابل‌ها در زیر زمین قرار می‌گیرند و میزان ولتاژ نامی آن‌ها بین ۰.۶ کیلو وات تا یک کیلو وات می‌باشد؛ همچنین یک انتخاب مناسب جهت توزیع برق به‌حساب می‌آیند که دارای ۲.۳ و ۴ رشته می‌باشند. پس هنگام خرید حتماً باید تعداد رشته را مدنظر قرار داد، اکثراً از کابل‌های آلومینیوم زمینی در کارهایی که نیاز به انتقال ولتاژ پایین می‌باشد استفاده می‌گردد. همچنین جهت انتقال نیرو الکتریکی از کابل آلومینیوم زمینی استفاده می‌شود که برحسب آمارهای به دست آمده کابل‌های آلومینیومی ۶*۲ جز پرفروش‌ترین و رایج‌ترین کابل‌های آلومینیومی هستند. از طرفی قیمت این محصولات بسیار مناسب بوده و به راحتی می‌توانید از طریق مراکز عرضه آنلاین مختلف، انواع کابل‌های زمینی که به وسیله برندهای متفاوت تولید شده‌اند را خریداری کنید.

·········································································

🔔 اطلاع از آخرین قیمت فلزات در بازار ایران🔔

قیمت لحظه ای آلومینیوم    قیمت لحظه ای مس

························································

کابل آلومینیوم هوایی

کابل آلومینیوم هوایی در دو دسته کابل‌های هوایی که دارای روکش رسانا هستند و بدون روکش هستند بخش‌بندی می‌گردد. کابل‌های هوایی که دارای رسانایی بدون روکش هستند از مس و آلومینیوم AAC، AAAC و ACSR تولید می‌شوند که این محصولات بهترین گزینه جهت انتقال ولتاژهای متوسط و پایین به حساب می‌آیند. نوع هادی در کابل‌های آلومینیومی هوایی AAC معمولاً از جنس EC1350 می‌باشد و دارای مقاومت بسیار بالایی است، همچنین بهترین گزینه جهت منتقل کردن جریان الکتریکی به حساب می‌آید. از طرفی در صورت استفاده از این کابل‌ها می‌توان جریان بیشتری را در مقایسه با نوع ACSR منتقل کرد و مواقعی که نیاز به انتقال جریان بیشتری است اکثر از این نوع هادی‌ها استفاده می‌گردد.

در صورتی که در کابل‌های هوایی ACSR اکثراً از آلومینیوم EC1350و H۱۹ در هادی کابل‌ها استفاده شده است که جنس هسته آن‌ها از فولاد بوده و وزن کمی دارند. لازم به ذکر است که میزان استحکام کششی این محصولات فوق‌العاده زیاد بوده و به راحتی می‌توان در خطوط انتقال جریان الکتریکی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین در محل‌هایی که نیاز به مقاومت بالا در مقابل حرارت و خوردگی می‌باشد به راحتی می‌توان از کابل آلومینیومی ACSR استفاده کرد. در کابل‌های آلومینیومی AAAC جنس هادی از آلیاژ و آلومینیوم EC6101 و EC6201 می‌باشد و این محصولات دارای سطح مقطع گردی هستند که قیمت این کابل‌ها در مقایسه با دو مورد قبلی بالا بوده و عمر بیشتری هم دارند. همچنین استحکام کششی در این کابل‌ها زیاد است و در مقابل سایش مقاومت بسیار بالایی دارند، همچنین از وزن بسیار کمی برخوردار بوده و به راحتی قابل انتقال می‌باشند.

قیمت کابل آلومینیوم

کابل آلومینیوم خودنگهدار

نام دیگر کابل‌های آلومینیوم خودنگهدار کابل ABC است که در سیستم‌های برقی تک فاز و سه فاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. نوع عایق استفاده شده در کابل آلومینیومی خودنگهدار Polyethylene بوده و اکثراً در محل‌های صنعتی، تولیدی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم‌ترین مزیت استفاده از انواع کابل‌های خودنگهدار این است که احتمال سرقت و دزدی در این کابل‌ها بسیار پایین است. همچنین امکان نصب راحت‌تری دارند و در مدت زمان بسیار کوتاه می‌توان پروژه‌های زیادی را با این نوع از کابل آلومینیوم انجام داد. مهمتر از همه اینکه احتمال آتش‌سوزی در این کابل‌ها بسیار کم است؛ در نتیجه می‌توان گفت که کابل‌های آلومینیومی خودنگهدار بهترین گزینه جهت افزایش ایمنی در محل‌های مختلف می‌باشند.

اکثراً از این کابل‌ها جهت منتقل کردن برق با ولتاژ متوسط و بالا می‌توان استفاده کرد. این مدل از کابل برق آلومینیوم دارای ۴.۵ و ۶ رشته می‌باشند که هر کدام دارای قیمت‌های مختلفی هستند. استفاده موثر از هر نوع کابل آلومینیوم مثل کابل آلومینیوم خودنگهدار مستلزم داشتن اطلاعات کافی از ویژگی‌ها و کاربردهای آن می‌باشد و شما با دانستن آن‌ها می‌توانید از بابت کیفیت کار خود مطمئن باشید.

تاریخ انتشار : 1402/01/30

LinkedIn
WhatsApp
Email
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *